42025

Tel Örgü Sistemleri

Geniş bir kullanım alanına sahip tel örgü sistemleri, büyük fabrika bahçeleri, çiftlik evleri, spor kompleksleri, alışveriş merkezleri, okul bahçeleri ve askeri alanlar gibi büyük ve özel alanların, dekoratif ve güvenli şekilde çevrilmesi için oldukça faydalı bir üründür. İç içe geçmiş sık demir tellerin dekoratif şekilde sıralanması ile oluşturulan bu özel malzeme, yüksek korunma ihtiyacı olan tüm alanlar için uygundur. Fakat ucuz malzemeden üretimini yapan firmalardan uzak durmak gerekir. Deneyimli firmalar tarafından, kaliteli malzemeden üretimi yapılan PVC tel örgü sistemleri, paslanmaz çelikten üretilmiştir. Yağmur, güneş rüzgâr gibi her türlü doğa olayına karşı oldukça dayanıklıdır. Dışarıdan gelen darbelerden etkilenmesi mümkün değildir.

Hava alanı ve çiftlikler gibi, geniş çaplı arazilerin kontrol altında tutulması amacı ile sıkça kullanılan PVC tel örgülerin, değişik desenli çeşitleri mevcuttur. Desen belirlerken, dekoratif görüntüsünün yanında kullanım amacının göz önüne alınması gerekir. Spor komplekslerinde kullanılan topların, dışarı kaçmasını engelleyecek özellikte dar PVC tel örgüler tercih edilirken, hayvan girmesini önlemek amacı ile çiftliklerde kullanılan jiletli tel örgülerin daha geniş gözenekli olması mümkündür.

Geniş arazilerde, çok daha yüksek koruma sağlamak amacı ile kullanılan diğer alternatif ise Galvaniz tel örgü sistemleridir.  Yüksekliği ihtiyaca göre ayarlanabilen bu ürün, tüm dünyada geniş bir kullanım alanına sahiptir. Daha geniş gözenekleri sayesinde, maliyet olarak ucuz ama oldukça işlevsel bir üründür. Dekoratif bir görüntüsü olduğu ve istenilen renge boyanabildiği için, AVM içlerindeki çocuk pakları dâhil, tüm iç ve dış mekân dizaynında rahatlıkla kullanılır. Büyük firmalar tarafından sipariş verilen galvaniz tel örgü sistemleri, metre hesabı yerine top hesabı ile satılır. Toptan satışlarda, daha düşük fiyattan alım yapma imkânı vardır.
Değişik özelliklerdeki tel örgü sistemlerini, kaliteli ve hesaplı şekilde almak için deneyimli bir firma belirlemek gerekir. Çünkü ucuz satış yapan firmaların, maliyeti düşürmek amacı ile kalitesiz malzeme kullandığı bilinmektedir. İstanbul’da faaliyet gösteren ve tüm ülkeye satış yapan güvenli firmalar arasında yer alan Hakan Panel Çit, uzun yıllar ilk günkü görüntüsü ile kullanılabilecek özellikte ürünler hazırlayan, ender firmalar arasında yer alır.